Celebrita dne- Lady Gaga

16. prosince 2012 v 11:59 | ♥Katie♥
Stefani Joanne Angelina Germanotta, známá pod uměleckým jménem Lady Gaga, se narodila 28. Března 1986 v Yonkers v New Yorku Italsko-americkým rodičům. Jejím otcem se stal internetový podnikatel Joseph Germanotta a matkou Cynthia Germanottová, která pracovala v telekomunikacích. V 11-ti letech měla začít chodit na Juilliard School na Manhattanu, ale namísto toho navštěvovala soukromou katolickou školu Convent of the Sacred Heart. Na piano uměla hrát už od svých 4 let, takže ve 13-ti napsala svou první písničku na piano a ve 14-ti začala vystupovat na večerních show. V 17-ti byla přijata na Tisch School of the Arts. Zde studovala hudbu a zlepšovala se v psaní písniček. Později ze školy odešla.

Když bylo Lady Gaga19 let, slyšel ji zpívat manažer nahrávací společnosti Def Jam Records zpívat. Manažer Reid v ní vycítil talent a tak jí zajistil smlouvu s Def Jam Records. Lady Gaga ale tvrdila, že se s Reidem nikdy nepotkala a tak byla z nahrávací společnosti vyhozena. Poté se odstěhovala od rodičů a začala vystupovat v klubech se skupinami Mackin Pulsifer a SGBand. Chtěla se odlišit od převládající rock and rollové scény, tak se rozhodla zaměřit na popovou hudbu.
Během roku 2007 začala Lady Gaga spolupracovat s Lady Starlight. Ta jí pomohla vytvořit obleky pro její vystoupení. Společně začaly vystupovat v mnoha známých a populárních klubech. V srpnu 2007 byly obě pozvány, aby zahráli na americkém hudebním festivalu Lollapalooza. Diváci a kritici byli vystoupením nadšeni.

V té době začala psát písničky pro zpěváky pracující pro Akonovu nahrávací společnost Konvict Muzik a pro Fergie, Pussycat Dolls a Britney Spears. Akon časem zjistil, že by byla také dobrou zpěvačkou. Přesvědčil Jimmyho Lovine, manažera nahrávací společnosti Interscope Records, aby s ní podepsal smlouvu. Lady Gaga začala s producentemRedOnepracovat na svém debutním albu.
V roce 2008 se Lady Gaga přestěhovala do Los Angeles aby zde dokončila své debutní album The Fame. Pracovala s kolektivem lidí známým jako Haus of Gaga, který jí pomáhal s přípravou oblečení, scén a zvuků. Album The Famezískalo od kritiků mnoho nadšených ohlasů. Celosvětově se prodalo kolem 2,5 milionů kopií této desky, což je veliký úspěch. Hlavní singl Just Dance byl vydán 8. Dubna 2008 a ihned se stal hitem číslo 1 v hitparádach šesti zemí světa. Navíc získal singl nominaci na ocenění Grammy.

O Lady Gaga je všeobecně známo, že často nosí provokativní oblečení. Jak sama říká, je doslova unesena módou. Tato láska k módě prý vychází už od její matky, která byla údajně vždy pěkně a čistě oblečena. Lady Gaga prohlásila, že když píše písničky, tak už přemýšlí, co si obleče na vystoupení až bude tyto písničky zpívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

KLIK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama